® ®
® ®

O mnie

JEST MI NIEZMIERNIE MIŁO, ŻE MOGĘ CIĘ GOŚCIĆ NA NASZEJ STRONIE. 

Nazywam się Agnieszka Guzicka. Jestem certyfikowaną trenerką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction).

Uprawnienia do prowadzenia oryginalnych, 8- tyg. kursów redukcji stresu MBSR, zdobyłam w The Institute for Mindfulness-Based Approaches - IMA (z siedzibą w Niemczech). Jest to jeden z wiodących, europejskich ośrodków szkoleniowych, który zapewnia najwyższe standardy edukacyjne oraz kadrę wykwalifikowanych nauczycieli mindfulness. Uzyskany certyfikat uprawnia mnie do prowadzenia kursów MBSR w Europie i USA. Wchodząc na stronę IMA możesz się upewnić, że jestem na liście certyfikowanych nauczycieli MBSR.

W 2020r. rozpoczęłam dwa treningi nauczycielskie związane z tematyką Compassion - Uważnego Współczucia: Szkolenie certyfikacyjne CFT/CMT - Compassionate Mind Training współprowadzone przez wykładowców z fundacji Compassionate Mind (w tym Paula Gilberta) oraz Szkolenie Certyfikacyjne z Uważności i Współczucia dla Dzieci i Młodzieży prowadzone przez Eryka Ołtarzewskiego i dr Julię E. Wahl. 

W celu pogłębienia wiedzy i doświadczenia w zakresie Mindfulness, na początku 2016r., rozpoczęłam proces zdobywania uprawnień i certyfikacji w Oasis Institute for Mindfulness-based Professional Education and Training (z siedzibą w USA) - jednostce edukacyjno-szkoleniowej przy Centrum ds. Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Massachusetts - najdłużej działającym ośrodku naukowo-szkoleniowym na świecie, zajmującym się tematyką mindfulness. Założycielem i długoletnim dyrektorem Centrum jest prof. Jon Kabat-Zinn, twórca Kliniki Redukcji Stresu w Oparciu o Rozwój Uważności. Dzięki jego zaangażowaniu praktyka uważności została włączona do głównego nurtu medycyny i psychiatrii a jego autorski kurs redukcji stresu w oparciu o rozwój uważności - MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) został rozpowszechniony na całym świecie stając się jedną z ważniejszych i skuteczniejszych metod radzenia sobie z codziennym stresem.

Jestem współzałożycielką Fundacji Polski Instytut Mindfulness POLIM. W latach 2012 – 2015 pełniłam rolę wiceprezeski POLIM.

W 2012 roku uzyskałam stopień doktora nauk biologicznych nadany przez Radę Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 2011-2012 realizowałam i w 2012r. ukończyłam kurs trenerski zorganizowany przez Heuresis Certyfikowani Trenerzy i Konsultanci Zarządzania Sp. z o.o. Jego celem było doskonalenie praktycznych umiejętności przygotowywania i prowadzenia szkoleń oraz profesjonalizacja pracy trenerskiej. Projekt prowadzony był zgodnie ze standardami opracowanymi przez The Chartered Institute of Personnel and Development, wdrożonymi przez Thames Valley University w Londynie, i w Polsce rozpowszechnianymi przez Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK. 

Uważność to fundament mojego życia - prywatnego i zawodowego. To mój przyjaciel, który jest źródłem wewnętrznego wsparcia, spokoju, radości i życzliwości.

To przyjaciel, dzięki któremu każdego dnia czuję, że jestem prawdziwą szczęściarą.

Udział w kursie MBSR, którego byłam uczestniczką wiele lat temu i praktyka uważności, którą kontynuuję do dzisiaj jest źródłem cudów, które wciąż na nowo transformują moje życie. Największym z nich jest taki, że „znalazłam dobre życie, stając się sobą”. Wraz z praktyką uważności pojawiła się w moim życiu akceptacja dla samej siebie i szacunek do mojego jedynego i najprawdziwszego życia jakie otrzymałam w darze - skarbu, którego nie mam prawa zmarnować.

Po latach tęsknoty za lepszym i ciekawszym życiem, pełna marzeń o tym aby być kimś innym, fajniejszym, piękniejszym, lepszym, po latach bycia nieświadomym więźniem oczekiwań swoich i całej reszty świata, to dzięki praktyce uważności, pokochałam Siebie i swoje doskonale niedoskonałe życie, takie jakie jest, zauważając w końcu jego niepowtarzalność. Pokochałam także wszystkie życiowe trudności - "przeszkody", które stały się dla mnie życiowymi lekcjami, które odrabiam dzień po dniu.

Praktyka uważności sprawiła, że w moim życiu pojawiło się głębokie zaufania do Siebie. Zagościła prawdziwa życzliwość do Siebie i Innych, przekonanie jak ważne jest być prawdziwie wysłuchanym i zrozumianym, jak ważne jest słuchać bardziej sercem i ciałem niż za pomocą oceniającego i wiecznie analizującego umysłu. Pojawiła się także pewność, że perfekcyjnie jest tylko wtedy, gdy mam poczucie bycia wystarczającą. Zjawiła się także akceptacja
i ufność do życia takiego jakie mi się przytrafia w każdej chwili, przestrzeń na poczucie swojej pełni i kompletności, lekkość i przynoszące ogromną ulgę przyzwolenie aby w każdej chwili życia być ciągłą, niedefiniowalną zmianą.

Uważność oddała stery mojego życia w moje ręce i sprawiła, że to życie stało się wzruszającą i piękną zabawą w zaufanie do Siebie i podążanie za sobą - autentyczną, prawdziwą i przez to spójną.

Przewodnikiem w mojej praktyce uważności jest Johan Tinge - założyciel i dyrektor Instytutu Mindfulness w Rolde w Holandii. Dodatkowo doświadczenie w medytacji mindfulness rozwijam i pogłębiam uczestnicząc w odosobnieniach organizowanych w Polsce i w Europie, a także biorąc udział
w konferencjach, warsztatach i szkoleniach poświęconych tematyce uważności.

W tej cudnej, uważnościowej i życiowej przygodzie  towarzyszy mi Arek - mąż, któremu codziennie jestem wdzięczna za to, że jest. Dziękuję mu za jego otwartość, ogromne wsparcie, poczucie humoru i bycie moją inspiracją. Na mojej drodze stanęły także dwa najcudowniejsze Ziemskie Anioły -moje córki - Amelia i Gabriela. Pojawienie się ich w moim życiu jest najbardziej niewiarygodnym CUDEM jaki mi się przytrafił. Codziennie uczą mnie jak żyć. Nieustannie pokazują mi na czym tak naprawdę to życie polega i co jest w nim najważniejsze oraz z czym warto i trzeba się żegnać i na co nie wolno pozwalać. Są największymi Nauczycielkami Uważności jakie kiedykolwiek miałam. Towarzyszką mojej drogi jest także piesia Kresia, która każdego dnia uczy mnie, że można być jednocześnie kimś stanowczym i delikatnym. Towarzyszką tej drogi była także Kropka - niezwykła psina. Pojawienie się jej u nas traktuję jako kolejny dar od życia. Stała się jednym z najważniejszych nauczycieli uważności jakich w tym życiu spotkałam. Każdego dnia uczyła mnie cierpliwości, słuchania intuicji, bezwarunkowej miłości i akceptacji życia takiego jakie jest. Na zawsze pozostanie w moim sercu.

Towarzyszą mi także Przyjaciele i Nieprzyjaciele i wszystkie Istoty, które spotykam na każdym kroku. To moi Nauczyciele Życia, dzięki którym co chwilę jestem już kimś innym.

I są jeszcze wiersze, szydełkowanie, szycie na maszynie, ukochane dźwięki, i bezcenna cisza, w której mam szansę usłyszeć to, co niesłyszalne.


więcej
Moja edukacja

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Biologii

HEURESIS Certyfikowani Trenerzy i Konsultaci Zarządzania Sp. z o.o.

The Institute for Mindfulness-Based Approaches

Oasis Institute for Mindfulness-based Professional Education and Training

Moje doświadczenie

Jon Kabat-Zinn, Mindfulness-based Interventions from the Inside - Londyn 2017r.

Odosobnienie Mindfulness - Holandia 2017r.

Center for Mindfulness - SR FLEX - MBSR in Mind-Body Medicine - Finlandia 2017r.

Center for Mindfulness - Odosobnienie Mindfulness - Rzym 2016r.

Center for Mindfulness - SR-401-9D - MBSR Fundamentals - 9 Day - Irlandia 2016r.

Odosobnienie Mindfulness - Holandia 2016r.

Odosobnienie Mindfulness - Polska 2015r.

Odosobnienie Mindfulness i Compassion - Irlandia 2015r.

Odosobnienie Mindfulness - Holandia 2015r.

Szkolenie Zatrzymać karuzelę cierpienia 2014r.

Szkolenie Mindfulness w psychoterapii 2014r.

Szkolenie Mindfulness a choroby onkologiczne 2014r.

Odosobnienie Mindfulness - Holandia 2014r.

Certyfikat nauczycielki MBSR 2014r.

Wykład i warsztat - Paul Fulton 2013r.

Odosobnienie Mindfulness - Polska 2013r.

Kurs Trenerski 2011-2012r.

Trening NVC 2011r.

Odosobnienie Mindfulness - Polska 2011r.

Kurs Mindfulness 2011r.

Kurs MBSR 2011r.

Moi nauczyciele

dr Julia E. Wahl

Nauczycielka Uważności i Współczucia

Lot Heijke, Holandia

Nauczycielka Mindfulness

Bob Stahl, USA

Nauczyciel Mindfulness

Frits Koster

Nauczyciel Mindfulness, Holandia

dr Linda Lehrhaupt, USA

Założycielka The Institute for Mindfulness-Based Approaches

Johan Tinge, Holandia

Pedagodg, psycholog, terapeuta, nauczyciel Mindfulness

Petra Meibert

Nauczycielka Mindfulness, Niemcy

Jetty Heynekamp, Holandia

Nauczycielka Mindfulness, fizjoterapeutka

Eva Bruha, Irlandia

Nauczycielka MBSR (IMA)

Katharina Meinhard

Fizjoterapeutka, nauczycielka yogi

Renate Seifarth, Niemcy

Nauczycielka Mindfulness

Małgorzata Jakubczak, Polska

Pedagog, nauczycielka MBSR

Współpracuję z

Martyna Lasecka

Twórca treści internetowych, wielbicielka jogi

Ania Maciantowicz

Mama, Partnerka, Tancerka, Wędrowiec

Angelika Kucharska

Lingwistka, Psycholożka, Nauczycielka, Joginka

Katarzyna Waśniewska

Wielbicielka Ashtanga jogi, Diet coach

Dorota Jarymowicz

Lekarz medycyny, Naturoterapeutka

Mariusz Jarymowicz

Naturoterapeuta, Trener rozwoju osobistego

Karolina Prokopowicz

Fotografka chwytająca momenty i ulotne chwile

Ja w mediach

URODA ŻYCIA

STYL.PL

Magazyn PANI

Jedynka - Polskie Radio

TVN Meteo Active

Inni o mnie
Szanowny Użytkowniku,
Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych - więcej na temat RODO i naszej polityki prywatności.
Jeśli akceptujesz powyższe - kliknij - ZGADZAM SIĘ
Możesz też odmówić zgody - prosimy wówczas o opuszczenie naszej strony.
DZWONECZEK UWAŻNOŚCI
Dzwoneczek Uważności to newsletter, w którym chcemy dzielić się z Tobą tym co nas inspiruje oraz zachwyca w mindfulness - uważności. Pojawia się nieregularnie. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś go otrzymywać zapisz się podając swój adres mailowy.
KONTAKT@MINDFULNESSPOLSKA.PL
TEL: +48 606 699 106
BĄDŹMY W KONTAKCIE
ZOSTAW WIADOMOŚĆ
Zostaw wiadomość a odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy
* pola wymagane
Do góry