® ®
® ®

Oferta

Mindfulness czyli uważność można rozwijać i pielęgnować na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest uczestnictwo w 8 - tygodniowym kursie MBSR (Mindfulness - Based Stress Reduction), w trakcie, którego uczymy się jak rezygnować w naszym życiu z mało wspierających nawyków oraz automatów i zastępować je świadomymi i mądrymi dla nas wyborami. Kursy te to inaczej trening dla umysłu, który potrzebuje go tak samo jak ciało potrzebuje ćwiczeń fizycznych. Umożliwia on m.in. dostrzeganie cennych chwil, które wydarzają się w codzienności, a które dotychczas były przez uczestników kursów pomijane, co mogło wpływać na problemy m.in. z radzeniem sobie ze stresem.

SYSTEM POMOCY OSOBOM CHORYM

Oryginalnie kurs MBSR dedykowany był pacjentom zmagających się z różnymi, przewlekłymi chorobami, którym medycyna konwencjonalna nie umiała do końca pomóc. Fakt ten często sprawiał, że pacjenci borykający się z takimi stanami poddawali się swojej chorobie i byli bierni wobec tego, co się z nimi dzieje. Udział w kursie MBSR sprawiał, że zamiast biernie poddawać się swoim dolegliwościom, całkowicie oddając swoje życie w ręce lekarzy pacjenci odzyskiwali poczucie sprawczości a to sprawiało, że zaczynali w sposób aktywny brać udział w swoim leczeniu i pracy nad swoim dobrostanem. To dawało szansę na zdrowienie. Obecnie z kursów MBSR tak naprawdę korzystają wszyscy, którzy chcą wziąć życie w swoje ręce i przejąć stery nad swoimi myślami i emocjami. Mindfulness jest także szeroko rozpowszechniony m.in. w biznesie.

REDUKCJA STRESU

W trakcie kursu, który trwa 8 tygodni, można nie tylko zredukować napięcie emocjonalne, ale również znaleźć sposób na przemęczenie organizmu, apatię czy problemy ze snem, które w wielu przypadkach mają podłoże psychosomatyczne. Treningi uważności pozwolą osobom z Warszawy (i nie tylko) lepiej wykorzystywać cały dostępny potencjał mentalny.

INNE PROPOZYCJE

Oprócz stałych kursów MBSR, za pośrednictwem Mindfulness Polska organizowane są inne szkolenia z zakresu medytacji uważności. Są to zajęcia indywidualne, a także grupowe. Propozycje te skierowane są zarówno do osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z praktyką i chciałyby jej doświadczyć i sprawdzić na sobie, co to znaczy „stan uważności” jak również do osób mających już pewne doświadczenie z treningiem Mindfulness.

Ćwicz, kiedy inni wciąż marzą. Nie poddawaj się, kiedy inni rezygnują. Zacznij, kiedy inni szukają wymówek.
Szanowny Użytkowniku,
Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych - więcej na temat RODO i naszej polityki prywatności.
Jeśli akceptujesz powyższe - kliknij - ZGADZAM SIĘ
Możesz też odmówić zgody - prosimy wówczas o opuszczenie naszej strony.
DZWONECZEK UWAŻNOŚCI
Dzwoneczek Uważności to newsletter, w którym chcemy dzielić się z Tobą tym co nas inspiruje oraz zachwyca w mindfulness - uważności. Pojawia się nieregularnie. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś go otrzymywać zapisz się podając swój adres mailowy.
KONTAKT@MINDFULNESSPOLSKA.PL
TEL: +48 606 699 106
BĄDŹMY W KONTAKCIE
ZOSTAW WIADOMOŚĆ
Zostaw wiadomość a odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy
* pola wymagane
Do góry