® ®
® ®

Oferta

Mindfulness czyli uważność to umiejętność, z którą wszyscy się rodzimy. Jako dzieci jesteśmy otwarci na świat i nowe doznania. Kiedy dorastamy, z powodu stresu i natłoku obowiązków powoli tracimy zdolność do głębokiego odczuwania. Uczestnictwo w 8 - tygodniowym kursie MBSR (Mindfulness - Based Stress Reduction) pozwala nam przypomnieć sobie odkrywanie codzienności na nowo. Kurs ten to inaczej trening dla umysłu, który potrzebuje go tak samo, jak ciało potrzebuje ćwiczeń fizycznych. Dzięki niemu uczymy się rezygnować z mało wspierających nawyków oraz automatów i zastępować je świadomymi i mądrymi dla nas wyborami. Umożliwia on m.in. dostrzeganie cennych chwil, które wydarzają się w codzienności, a które dotychczas były przez uczestników kursów pomijane. Pozwala rozpoznać stresory w naszym życiu i uczy, jak je redukować.

SYSTEM POMOCY OSOBOM CHORYM

W pierwotnym zamyśle, kurs MBSR miał przynieść ukojenie osobom przewlekle chorym. Długotrwały brak poprawy sprawiał, że pacjenci przestawali wierzyć we własne siły i biernie poddawali się chorobie. Udział w kursie MBSR pozwolił im odzyskać poczucie sprawczości, co niosło ze sobą szansę na zdrowienie. Monitorowanie stanu uczestników zaowocowało stworzeniem efektywnego sposobu komunikacji z własnymi potrzebami, który zaczęto wykorzystywać również w warunkach poza-szpitalnych. Obecnie z założeń kursu mogą czerpać wszyscy, którzy chcą wziąć życie w swoje ręce i przejąć stery nad swoimi myślami i emocjami. Mindfulness jest także szeroko rozpowszechniony m.in. w biznesie, szkolnictwie, sądownictwie itp.

REDUKCJA STRESU

W trakcie kursu (stacjonarnego a także on-line), który trwa 8 tygodni, można nie tylko zredukować napięcie emocjonalne, ale również znaleźć sposób na przemęczenie organizmu. Niektóre problemy współczesności, takie ja apatia czy bezsenność, w wielu przypadkach mają podłoże psychosomatyczne. Treningi uważności stacjonarne i on-line pozwolą osobom z Warszawy ale także z całej Polski (i nie tylko) lepiej wykorzystywać cały dostępny potencjał mentalny.

KURSY ON-LINE

Poznawanie uważności to niezwykłe doświadczenie, którego powinien spróbować każdy - również osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w zajęciach stacjonarnych. Kurs MBSR online to idealny sposób zagłębienia się w idei i praktyce Mindfulness, bez wychodzenia z domu. Pozwala to poczuć się swobodniej, rozłożyć się w dobrze znanej przestrzeni, bez dręczących myśli w stylu "Czy gaz jest wyłączony?”;). Spotkania odbywają się poprzez aplikację Zoom, ale niczego im to nie ujmuje. W tej nietypowej formie również można odkrywać siebie i poznawać podejście innych uczestników.

INNE PROPOZYCJE

Oprócz stałych kursów MBSR, Mindfulness Polska organizuje również inne szkolenia z zakresu medytacji uważności. Są to zajęcia indywidualne, a także grupowe. Propozycje te skierowane są zarówno do osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z praktyką i chciałyby poznać „stan uważności” jak również do osób zaznajomionych już z treningiem Mindfulness.

Ćwicz, kiedy inni wciąż marzą. Nie poddawaj się, kiedy inni rezygnują. Zacznij, kiedy inni szukają wymówek.
Szanowny Użytkowniku,
Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych - więcej na temat RODO i naszej polityki prywatności.
Jeśli akceptujesz powyższe - kliknij - ZGADZAM SIĘ
Możesz też odmówić zgody - prosimy wówczas o opuszczenie naszej strony.
DZWONECZEK UWAŻNOŚCI
Dzwoneczek Uważności to newsletter, w którym chcemy dzielić się z Tobą tym co nas inspiruje oraz zachwyca w mindfulness - uważności. Pojawia się nieregularnie. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś go otrzymywać zapisz się podając swój adres mailowy.
KONTAKT@MINDFULNESSPOLSKA.PL
TEL: +48 606 699 106
BĄDŹMY W KONTAKCIE
ZOSTAW WIADOMOŚĆ
Zostaw wiadomość a odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy
* pola wymagane
Do góry