Mindfulness Polska
Mindfulness Polska
Wróć

Patronaty

Krajobrazy. Praktykowanie uważności przez sztukę kolorowania.
Bright Joe
“Uważność w kolorowaniu jest dla mnie czymś szczególnym bo dającym obraz własnego wnętrza, obraz własnych emocji i potrzeb, obraz własnego ja dokładnie w tu i teraz”

Wizualizacja i kreacja tej przestrzeni pozwala myślom zahaczyć się w barwach, odcieniach, kreskach, kształtach, liniach czy formach. Przybliżamy się do tego miejsca, utożsamiamy się z nim, nadajemy mu niepowtarzalny własny charakter i aurę.

Dla mnie kolorowanie krajobrazów niesie ze sobą specyficzną uważność nieco inną niż kolorowanie wzorów. Skłania do przełamywania schematów-  tej automatycznej chęci odtwarzania prawdziwej kolorystyki. Czasem bywa  to trudne dla mózgu ale jednocześnie daje pewnego rodzaju poczucie wolności…którą miałam przyjemność odczuwać oglądając z satysfakcją własne prace   

Odnajdywanie różnych technik tworzenia obrazu pobudza kreatywność i daje przyjemność ze swobodnego wyrażania siebie. Czasem przyjemnie posługiwać się czarna kreska a czasem miękkimi pastelami, czasem punktami, plamami a czasem wielobarwnie, szczegółowo….. i właściwie nic nie muszę!!!

Każde z tych miejsc – którym poświęciłam nieco uwagi – okazało się miejscem gdzie mogłam spotkać się sama ze sobą – i to ja sama wybieram to miejsce i ja sama nadaje mu klimat!  naprawdę dużo można się o sobie dowiedzieć!

Przyjemne okazało się tez powracanie do prac które są a emocje już minęły – ulga….

Z pewnością jest to praca ale tez rozrywka, medytacja, uważność, relaks, introspekcja w jednym, a być może dla kogoś innego jeszcze coś….

Z przyjemnością oddaje się uważnemu kolorowaniu rodzinnie , obserwując moje córeczki i ciągle ucząc się od nich łatwości i spontaniczności w jakiej przychodzi im wybór obrazka, techniki i kolorów   

POLECAM!

Karina Paplinska

Daj Sobie chwilę, weź kredki, "Krajobrazy. Praktykowanie uważności przez sztukę kolorowania" i doświadczaj Siebie rysującego/rysującej   Wróć
Szanowny Użytkowniku,
Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych - więcej na temat RODO i naszej polityki prywatności.
Jeśli akceptujesz powyższe - kliknij - ZGADZAM SIĘ
Możesz też odmówić zgody - prosimy wówczas o opuszczenie naszej strony.
DZWONECZEK UWAŻNOŚCI
Dzwoneczek Uważności to newsletter, w którym chcemy dzielić się z Tobą tym co nas inspiruje oraz zachwyca w mindfulness - uważności. Pojawia się nieregularnie. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś go otrzymywać zapisz się podając swój adres mailowy.
KONTAKT@MINDFULNESSPOLSKA.PL
TEL: +48 606 699 106
BĄDŹMY W KONTAKCIE
ZOSTAW WIADOMOŚĆ
Zostaw wiadomość a odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy
* pola wymagane
Do góry