Mindfulness Polska
Mindfulness Polska
Wróć

Patronaty

Prowadź siebie i innych. Mindfulness dla liderów. Trening uważnego zarządzania w pracy, w domu i w życiu.
Janice Marturano

Na stronie Wydawnictwa Amber przeczytamy o tej książce wiele różnych rzeczy i opinii.

Ta książka jest dla ciebie, niezależnie od tego, czy jesteś liderem, chciałbyś nim zostać czy musisz nim być. Kiedy zaczniesz się stosować do jej wskazówek, stanie się twoim sposobem na życie i pozwoli odkrywać w sobie umiejętność kierowania ludźmi skutecznie i mądrze." MARK WILLIAMS, profesor psychologii klinicznej, Oxford University, autor bestsellera Mindfulness. Trening uważności

Na Światowym Forum Ekonomicznym miałam okazję przekonać się na własne oczy, jak kursy uważnego zarządzania Janice Marturano mogą spowodować rzeczywistą zmianę w życiu szefów korporacji. Dzięki jej książce czytelnicy z całego świata uzyskają dostęp do zasad tego szkolenia." ARIANNA HUFFINGTON, prezes i redaktor naczelny Huffington Post Media Group

Żyjemy w świecie, w którym każdy jest w jakimś sensie przywódcą i wszyscy próbują znaleźć sposoby radzenia sobie z coraz bardziej wymagającą i złożoną rzeczywistością. Uważność dla liderów oferuje konkretne strategie, które mogą pomóc zarówno mamom, jak i rekinom biznesu. Gorąco polecam." kongresman TIM RYAN, autor A Mindful Nation

Ta książka odmieni twoje życie. Nie tylko staniesz się lepszym przywódcą,  ale  zaczniesz  żyć  pełnią  życia." BILL GEORGE, profesor Harvard Business School

Janice Marturano jest znaną i podziwianą szefową i liderką ruchu, który zmienia oblicze naszego świata za pomocą uważności i inteligencji emocjonalnej. Dzięki jej niezwykle mądrej książce liderzy wszelkiego rodzaju  staną  się  nie  tylko  bardziej  skuteczni,  ale  i  szczęśliwsi." CHADE-MENG TAN, Jolly Good Fellow Google, autor bestsellera Search Inside Yourself


Jesteś liderem,  pracujesz na najwyższych obrotach i non stop zmagasz się z decyzjami. Chciałbyś od czasu do czasu nacisnąć guzik „pauza” i spojrzeć na swoje wyzwania z dystansu? Stworzyć sobie trochę przestrzeni i móc podejść do każdego naglącego  problemu  spokojnie  i  kreatywnie?

Program treningowy Janice Marturano pozwala wykorzystać praktykę uważności do lepszego i skuteczniejszego zarządzania. Liderzy i menedżerowie z całego świata potwierdzają, że zdumiewająco wzmocnił ich kreatywne myślenie, samoświadomość, umiejętność słuchania i podejmowania decyzji. Dzięki tej książce ty też możesz z niego skorzystać.

Proste ćwiczenia wprost z codziennych sytuacji pokażą, jak wprowadzić zasady uważności w życie zawodowe i prywatne, sprawniej radzić sobie z zadaniami, planowaniem i relacjami z ludźmi. Niezależnie od tego, czy kierujesz firmą, organizacją, klasą  w szkole  czy  rodziną.


JANICE MARTURANO, założycielka i prezes Institute for Mindful Leadership. Przez wiele lat była menedżerem wysokiego szczebla w General Mills, korporacji z listy Fortune 200, gdzie zainicjowała program treningowy uważnego zarządzania, dzięki któremu firma zdobyła 1. miejsce w szkoleniu menedżerów amerykańskich przedsiębiorstw. Institute for Mindful Leadership, którym Marturano kieruje, szkoli menedżerów największych korporacji i organizacji non profit, m.in.: Huffington Post, Intel, Medtronic, Procter & Gamble, BNP Paribas, DVB Bank, CIGNA, American Red Cross, New York University.

Książka "Prowadź siebie i innych" zdobyła w 2014 Nautilus Silver Award w kategorii biznes i zarządzanie – wyróżnienie przyznawane książkom, które inspirują i promują rozwój duchowy, świadome życie i pozytywne zmiany społeczne. Prawa do publikacji kupili wydawcy  w  Europie,  Azji  i  Ameryce Południowej.


Dlatego tym bardziej cieszymy się, że jako Mindfulness Polska - Uważność zaczyna się tu i teraz mamy przywilej obejmować taką pozycję patronatem. Rzeczywiście książką ta pełna jest z jednej strony bardzo prostych, z drugiej bardzo celnych wskazówek, z których każdy/każda z nas może skorzystać niezależnie od tego gdzie i kiedy jesteśmy w roli "lidera"/"liderki". Tak naprawdę ma to znaczenie drugorzędne. Pierwszorzędnym znaczenie jest zrozumienie, że, zgodnie z tym co napisała autorka "zdolność bycia obecnym tu i teraz jest nam wrodzona; wymaga tylko odpowiedniego ćwiczenia".

A to oznacza, że nie ma na ziemi człowieka, który nie mógłby być jeszcze bardziej uważny.

A co możesz zyskać będąc bardziej uważnym/uważną? Przeczytaj opinię jednego z uczestników treningów Janice Marturano: "Wyjątkowość treningu liderów z położeniem nacisku na uważność polega na tym, że nie zmusza mnie do bycia innym. Przeciwnie, zachęca, żebym był jeszcze bardziej tym, kim jestem".

Dla nas to wystarczająca zachęta do przeczytania tej książki i wdrażania uważności w codzienności.


Zespół Mindfulness Polska - Uważność zaczyna się tu i teraz


Wróć
Szanowny Użytkowniku,
Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych - więcej na temat RODO i naszej polityki prywatności.
Jeśli akceptujesz powyższe - kliknij - ZGADZAM SIĘ
Możesz też odmówić zgody - prosimy wówczas o opuszczenie naszej strony.
DZWONECZEK UWAŻNOŚCI
Dzwoneczek Uważności to newsletter, w którym chcemy dzielić się z Tobą tym co nas inspiruje oraz zachwyca w mindfulness - uważności. Pojawia się nieregularnie. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś go otrzymywać zapisz się podając swój adres mailowy.
KONTAKT@MINDFULNESSPOLSKA.PL
TEL: +48 606 699 106
BĄDŹMY W KONTAKCIE
ZOSTAW WIADOMOŚĆ
Zostaw wiadomość a odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy
* pola wymagane
Do góry