® ®
® ®
Wróć

Refleksje

Kot Bezceremonialny :)
Martyna Lasecka

Obudziłam się dzisiaj w koszmarnym nastroju. Zwlekłam się z łóżka, poszłam do salonu, stanowiącego teraz moje biuro. Włączyłam komputer i nim zdążył się uruchomić, ja zaczęłam się miotać, jakby mnie zły duch gonił. Przecież tu taki bałagan! Cały wczorajszy dzień na podłodze!

Złapałam szczotkę i zamiatałam, ale szybko i niedokładnie, przez co powstał tylko jeszcze większy nieład. Przeze mnie powstał większy nieład!

I wtedy nagle się zatrzymałam. Jakbym włączyła pauzę i spojrzała na siebie, jak na bohaterkę filmu. Dlaczego ona się tan denerwuje? Postronny obserwator wie - po prostu źle spała. A potem rzuciła się w wir obowiązków, zanim naprawdę się rozbudziła. Oczywiście, że to odbiło się na jej nastroju.

Rozłożyłam matę, otworzyłam okno. Postanowiłam uznać skargi mojego ciała, zamiast pozwalać pośpiechowi je bagatelizować. W końcu mój organizm to mój dom - i w nim także chcę utrzymywać porządek.

Rozpoczęłam ten dzień ponownie, tym razem z jogą. Czułam, jak moje mięśnie powoli budzą się do życia, a wraz z ich rozciąganiem przychodzi do mnie rozluźnienie.

W pewnym momencie, moją praktykę przerwał kot, który bezceremonialnie zajął należne mu miejsce na moich kolanach. W tej chwili zdecydowałam naprawdę zająć się stworzeniem, którym się opiekuję. Podarować mu swój czas, swoją uwagę, tak jak on obdarowuje tym mnie. W mojej głowie pojawił się sprzeciw - jak to? A ćwiczenia? A praca? Usłyszałam ten krzyk i pozwoliłam mu powoli się wyciszać, kiedy uspokajałam się, głaszcząc mojego mruczka. Praca nie ucieknie.  Ale ten moment owszem.


Wróć
Szanowny Użytkowniku,
Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych - więcej na temat RODO i naszej polityki prywatności.
Jeśli akceptujesz powyższe - kliknij - ZGADZAM SIĘ
Możesz też odmówić zgody - prosimy wówczas o opuszczenie naszej strony.
DZWONECZEK UWAŻNOŚCI
Dzwoneczek Uważności to newsletter, w którym chcemy dzielić się z Tobą tym co nas inspiruje oraz zachwyca w mindfulness - uważności. Pojawia się nieregularnie. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś go otrzymywać zapisz się podając swój adres mailowy.
KONTAKT@MINDFULNESSPOLSKA.PL
TEL: +48 606 699 106
BĄDŹMY W KONTAKCIE
ZOSTAW WIADOMOŚĆ
Zostaw wiadomość a odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy
* pola wymagane
Do góry