® ®
® ®
Wróć

Refleksje

A wszystko po to by stworzyć więź z własnymi emocjami!
Martyna Lasecka

W tych ciężkich czasach zalewają nas różne emocje. Kilka razy dziennie widzę za oknem grupę osób, wyprowadzających psy. "Przypadkiem" spotykają się na skwerku co dwie godziny i przez trzy kwadranse pozwalają psom się wyszaleć, jednocześnie rozmawiając. Podczas gdy ja muszę siedzieć zamknięta w domu. Słyszę ich śmiechy i irytuję się. Zazdroszczę, smucę się, a następnie wstydzę wszystkich tych "negatywnych" uczuć.

Ważne, by uświadomić sobie, że nie ma w nich nic negatywnego. Wszystkie są naturalne. Pozwólmy sobie na odczuwanie emocji. Przyjrzyjmy się temu, jak reaguje na nie nasze ciało, jakie myśli kłębią się wtedy w głowie. Nawet jeśli uznamy je za złe, nie oznacza to, że my jesteśmy źli. Po prostu mamy gorszy okres. I nie musimy wykorzystywać go do tego, by zająć się zaległymi obowiązkami, sprzątaniem, ruszaniem z nowymi projektami. Wystarczy, jeśli będziemy czuć i naprawdę poznawać te uczucia, dogłębnie, z każdej strony. By stworzyć więź z własnymi emocjami.


Wróć
Szanowny Użytkowniku,
Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych - więcej na temat RODO i naszej polityki prywatności.
Jeśli akceptujesz powyższe - kliknij - ZGADZAM SIĘ
Możesz też odmówić zgody - prosimy wówczas o opuszczenie naszej strony.
DZWONECZEK UWAŻNOŚCI
Dzwoneczek Uważności to newsletter, w którym chcemy dzielić się z Tobą tym co nas inspiruje oraz zachwyca w mindfulness - uważności. Pojawia się nieregularnie. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś go otrzymywać zapisz się podając swój adres mailowy.
KONTAKT@MINDFULNESSPOLSKA.PL
TEL: +48 606 699 106
BĄDŹMY W KONTAKCIE
ZOSTAW WIADOMOŚĆ
Zostaw wiadomość a odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy
* pola wymagane
Do góry