® ®
® ®
Wróć

Refleksje

Czas na uważne spotkanie...Z tym, co jest.
Anna Maciantowicz

Zawsze jest jakiś początek. Po nim zwykle przychodzi koniec, ale teraz nie o nim. Teraz o doświadczaniu i świętowaniu tego, co się dopiero zaczyna   

A więc… Mam na imię Ania. Uznałam, że to najlepszy moment, żeby się przedstawić, bo “wprowadzam się” właśnie do szczególnego domu, jakim jest ta strona. Zostałam tu zaproszona przez jej niezwykłą gospodynię Agnieszkę, która - jak się szczęśliwie złożyło, jest również moją nauczycielką Mindfulness - bardzo ważną, bo od Niej zaczęła się dla mnie ścieżka uważnego życia i trwa nieustająco…

A więc dziś, teraz - piszę. Od zawsze lubiłam to robić - szczególnie w podróży. Wtedy dzieje się coś ciekawego. Ja jestem zatrzymana w  miejscu, stabilna, nieruchoma, siedzę, oddycham - a świat za oknem mknie. To fascynujące. Nie wykonując ani jednego ruchu, pokonuję dziesiątki kilometrów.

Tak jest i teraz. Otulają mnie wyraziście, różnorodne doznania. Czuję lekki chłód nawiewu w samochodzie. Z tyłu dźwięczą ożywione głosy moich synów. Z przodu celtycka muzyka, zapraszają-ca  wyobraźnie do zabawy w przemierzanie rozległych, zielonych wzgórz Irlandii lub obserwację mieniących się fal na otwartym oceanie.

Moja wyobraźnia kocha przestrzeń i ruch. Już prawie tam znikam, ale zwycięsko udaje mi się po-wrócić do “bazy” ciała, usadzonego wygodnie w fotelu.  Przede mną też jest przestrzeń, realna a nie ta wyimaginowana. Patrzę na tajemniczy horyzont , rozmydlony bielą mgły. Obserwuję pędzą-ce na oślep płatki śniegu, których ostatecznym przeznaczeniem jest rozbicie się na szybie naszego samochodu.Takie jest moje teraz. Jedyny czas jaki mam naprawdę do dyspozycji…

Uśmiecham się na myśl, że moje “ teraz ” wkrada się właśnie subtelnie w Twoje, jeśli czytasz to co  piszę. Niezwykłe, prawda? W ten sposób nasze rzeczywistości łączą  się przez chwilę na jakimś nieokreślonym poziomie. Dla mnie  to wielka radość i zaszczyt, że się tu spotykamy… A więc witaj! Zróbmy wspólnie wdech. A teraz wydech. Czego doświadczasz?

Czas na uważne spotkanie… Z tym , co jest.

fot. Maciej Maciantowicz

fot. Maciej Maciantowicz

fot. Maciej Maciantowicz

fot. Maciej Maciantowicz

fot. Maciej Maciantowicz

Wróć
Szanowny Użytkowniku,
Zanim zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych - więcej na temat RODO i naszej polityki prywatności.
Jeśli akceptujesz powyższe - kliknij - ZGADZAM SIĘ
Możesz też odmówić zgody - prosimy wówczas o opuszczenie naszej strony.
DZWONECZEK UWAŻNOŚCI
Dzwoneczek Uważności to newsletter, w którym chcemy dzielić się z Tobą tym co nas inspiruje oraz zachwyca w mindfulness - uważności. Pojawia się nieregularnie. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś go otrzymywać zapisz się podając swój adres mailowy.
KONTAKT@MINDFULNESSPOLSKA.PL
TEL: +48 606 699 106
BĄDŹMY W KONTAKCIE
ZOSTAW WIADOMOŚĆ
Zostaw wiadomość a odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe. Dziękujemy
* pola wymagane
Do góry